
Kopš seniem laikiem ir meklēti līdzekļi, kas varētu palīdzēt vīrietim. Es izdzēru mīlas dziru un, lūdzu, parādos sievietes priekšā pilnā spēkā un gatavībā. Šādus līdzekļus sauca par "afrodiziakiem". Neraugoties uz gadsimtiem ilgajiem pētījumiem, lielākā daļa šo līdzekļu bija vai nu tonizējoši, piemēram, žeņšeņs un vitamīni, vai enerģiski, piemēram, kafija un šokolāde, vai vienkārši talismani, kas iedarbojas tikai psiholoģiski. Vienīgais efektīvais līdzeklis bija Āfrikas yohimbe koka miza.
Nav brīnums, ka viņi saka, ka lielākais dzimumorgāns atrodas mūsu galvā. Tieši smadzenes ir atbildīgas par visām cilvēka seksuālās sfēras izpausmēm: rada emocionālu noskaņojumu, nepieciešamību pēc dzimumakta, pievilcību pretējam dzimumam un nodrošina reakcijas, kas šo pievilcību realizē.
Zinātnes valodā pievilcību pretējam dzimumam sauc par libido. Uz libido fona erotiski attēli kombinācijā ar attiecīgo zonu kairinājumu izraisa smadzeņu dzimumorgānu centra uzbudinājumu. Rezultātā nervu impulsi steidzas no šī centra uz dažādiem orgāniem un liek sirdij plīvot, un elpošana paātrinās. Asinsspiediens paaugstinās. Muguras smadzeņu centru vadībā dzimumloceklis piepildās ar asinīm, palielinās un sastiepjas daudzas reizes (4-10 reizes). Tādā veidā rodas erekcija. Emocionāls uzbudinājums un dzimumlocekļa galvgaļa aktivizēšana izraisa sēklas pūslīšu kontrakciju un spermas izdalīšanos - ejakulāciju un orgasmu. Jebkuras no šīm saitēm koordinēta darba pārtraukšana var izraisīt seksuālās disfunkcijas, galvenokārt erekcijas spējas zudumu.
Kāpēc ir tik grūti ietekmēt dzimumlocekļa uzvedību? Galu galā cilvēks parasti labi kontrolē savu ķermeni: pat ar aizvērtām acīm un nulles gravitācijas apstākļos viņa rokas un kājas ir pilnībā pakļautas gribai. Bet būtība ir tāda, ka mēs varam komandēt tikai tos muskuļus, kas pieķeras kauliem. Bet ir arī citi muskuļi, kas nav mūsu kontrolē. Tie atrodas iekšējo orgānu un asinsvadu sieniņās. Dzimumloceklis atrodas šādu muskuļu kontrolē, un tāpēc tas gandrīz nav atkarīgs no īpašnieka gribas.
Neskatoties uz to, viņa uzvedību nosaka nervu impulsi. Nervu regulēšanas sistēma atgādina telegrāfa sakarus. Komandpunktā parādās "pavēle" elektrisko signālu veidā, kas iet pa vadiem - nerviem. Vada galā sēž "telegrāfists", kas strāvas impulsus pārvērš rīkojumos, kas tiek pārraidīti uz orgāniem. Šīs kārtas ir vielas, kas izraisa muskuļu kontrakciju un atslābināšanos.
Dzimumlocekļa iekšpusē ir divi tā sauktie kavernozi ķermeņi. Muskuļi iet gar "alu" sienām, pateicoties kurām viņi var mainīt savu apjomu. Normālā, "vēsā" stāvoklī kavernozās ķermeņa muskuļi un dzimumlocekļa mazo artēriju muskuļi atrodas vājas kontrakcijas stāvoklī - tonusā. Tajos pastāvīgi cirkulē neliels daudzums asiņu, taču ar to nepietiek, lai piešķirtu dzimumloceklim elastību.
Situācija pilnībā mainās ar seksuālo uzbudinājumu. Dzimumorgāni saņem spēcīgus impulsus, kas izraisa muskuļu šķiedru atslābināšanos dzimumlocekļa artēriju sieniņās un kavernozajos ķermeņos. Rezultātā dzimumloceklis un kavernozais ķermenis ir piepildīti ar arteriālajām asinīm, palielinoties izmēram – notiek erekcija.
Kad krītas seksuālā uzbudinājums, kavernozo ķermeņu muskuļi saraujas un izspiež no tiem asinis, piemēram, ūdeni no sūkļa - erekcijas beigas.
Vielu, kas liek muskuļiem atpūsties, sauc par acetilholīnu. To ātri iznīcina īpašs ferments. Kad žurkām tika injicētas vielas, kas aptur šī enzīma darbību, tās kopulējās stundām ilgi. Tomēr šīs vielas nedarbojas selektīvi.
Amerikāņu zinātnieki ir ierosinājuši citu šīs problēmas risinājumu. 1998. gadā viņiem tika piešķirta Nobela prēmija medicīnā par īpašas ķīmiskās saiknes atklāšanu starp acetilholīnu un muskuļiem. Tas ir slāpekļa oksīds, kas nodrošina vielu veidošanos, kas noved pie kavernozās ķermeņa muskuļu relaksācijas un erekcijas. Tagad farmakologi spēj kontrolēt šo procesu.
Kādā vecumā parādās erekcija un kad tā parasti izzūd?
Pirmā fizioloģiskā erekcija rodas zēniem jau 5-6 gadu vecumā un nav saistīta ar erotisku pieredzi. Tad erekcija kļūst biežāka, un pubertātes laikā tās jau rodas kā pievilcības izpausme pretējo dzimumu. Maksimālās spējas erekcijai vīrietim ir aptuveni 20 gadus vecs, tad tās pamazām samazinās, bet pilnīgi katram savā laikā pazūd - kādam saglabājas līdz 90 gadiem, kādam zūd pat pēc 40 gadiem.
Kādas slimības izraisa erekcijas zudumu?
Pirmkārt, alkoholisms, jo lielās devās alkohols negatīvi ietekmē spēju celties. Tas pats attiecas uz narkotikām, īpaši kokaīnu, ekstazī, fenamīnu: tie uz īsu brīdi palielina potenci, bet burtiski pēc dažiem trikiem to "izslēdz". Samazina potenci un prostatītu, cukura diabētu un dažas hormonālas slimības, kā arī asinsvadu sklerozi, īpaši apakšējo ekstremitāšu asinsvadus. Tas pats notiek, ja bez ārsta ieteikuma viņi sāk lietot vīriešu dzimuma hormonus – to pārpalikums darbojas tieši pretēji. Depresijai, trauksmei un cerībām uz dažām nepatikšanām ir arī slikta ietekme.
Kad notiek erekcijas traucējumi?
Jauniešiem erekcija pirmā dzimumakta laikā bieži pārtrūkst pārmērīga uzbudinājuma dēļ. Jo vairāk jauns vīrietis vēlas tuvību, jo grūtāk ir panākt erekciju. Un šeit ļoti svarīga ir sievietes taktiskā uzvedība - galu galā dažreiz iemesls ir viņā pašā, tajā, ka viņa kaut ko teica vai izdarīja nepareizi. Ja ar atkārtotiem kontaktiem kaut kas neizdodas, var būt aizdomas par patoloģiju. Kopumā konkrēta sieviete 20 gadu vecumā vīrietim nenozīmē tik daudz, taču, jo vecāks viņš kļūst, jo svarīgāka viņam kļūst viņas individualitāte.
Kā seksuālās aktivitātes intensitāte ietekmē erekciju?
Jebkura novirze no normas, gan pārpalikums, gan trūkums, atstāj sliktu efektu. Ir zināms, ka ilgi pārtraukumi - vairāki mēneši - samazina erekciju. Ir pat tāda lieta kā "jūrnieku impotence". No otras puses, 7-8 dzimumakti nedēļā var arī samazināt potenci.
Ko var uzskatīt par seksuālās dzīves normu?
Katram, protams, savs. Bet vidēji precētam vīrietim tas ir 2-3 dzimumakti nedēļā. Minimālais, parastais biežums ir reizi divās nedēļās.
Vai spēja palikt stāvoklī ir saistīta ar erekciju?
Tieši nē. Vīrietim dzimumhormonu ražošanas maksimums tiek sasniegts 30 gadu vecumā, un potence šajā laikā jau samazinās, lai gan ļoti pakāpeniski. Spēja palikt stāvoklī saglabājas daudz ilgāk. Lai gan, ja neauglība ir saistīta ar dzimumhormonu trūkumu, erekcija var arī samazināties.
Kā fiziskās aktivitātes ietekmē?
Mērena fiziskā aktivitāte palielina potenci, pārmērīga fiziskā slodze to samazina. Un pie vainas nav tikai nogurums. Spēcīgu muskuļu veidošanai "paņem" daudz dzimumhormonu, kā rezultātā potence samazinās. To vajadzētu atcerēties tiem, kam patīk kultūrisms.
Kā palielināt potenci: tautas receptes potences palielināšanai
Statistika liecina, ka gandrīz katrs trešais vīrietis ik pa laikam saskaras ar seksuālām problēmām. Šajā rakstā mēs apskatīsim tikai dažas interesantas tradicionālās medicīnas receptes, lai palielinātu potenci. Vispirms izdomāsim, kāpēc samazinās libido, kādi faktori, pēc ārstu domām, ietekmē potenci. Protams, mēs runājam par īslaicīgu parādību, nevis par nopietnu slimību, kurā ir jākonsultējas ar ārstu un, pirmkārt, jānoskaidro cēlonis.
Dažādi apstākļi ietekmē īslaicīgu un relatīvu potences samazināšanos. Tas ir hronisks stress, fiziskais un psiholoģiskais stress, spēcīgs garīgs satricinājums . . .
Alkohols un tabaka arī negatīvi ietekmē potenci. Smēķēšana izraisa vazokonstrikciju, un tas ir pilns ar asins piegādes samazināšanos dzimumorgāniem.
Ja kāda stresa situācija ietekmēja potences samazināšanos, tad ir tikai viena recepte - dot ķermenim iespēju atpūsties (arī no dzimumakta), relaksēties:
- viegla masāža;
- jogas nodarbības - speciālie vingrinājumi aktivizē asinsriti iegurņa un dzimumorgānu rajonā;
- smaržīgas vannas.
Tautas recepte: relaksējošas lauru lapu vannas. Brūvējiet lapas un ielejiet uzlējumu vannā, pievienojiet kumelīšu ziedu uzlējumu, ņemiet 15-30 minūtes pirms gulētiešanas. Vai arī atstājiet lauru lapas aukstā ūdenī uz 12 stundām un tad arī nomazgājieties.
Ārsti saka, ka, ja seksuālās impotences cēlonis ir dažādas slimības (cukura diabēts, aptaukošanās, izsīkums, sirds un asinsvadu slimības), tad obligāti jāārstē pamatslimība, un tad problēma ar potenci pazudīs, bet citos gadījumos - lai nomierinātu un. stiprināt ķermeni. Un jums jāsāk ar normālu uzturu. Tātad vīriešiem, pirmkārt, proteīna pārtika ir ļoti svarīga. Tie ir gaļa, zivis, olas, rieksti, sēklas, pupiņas, zirņi, sojas pupas.
Sena un labi zināma recepte ir olu kultenis. Vienkāršākais variants ir eļļā ceptas olas. Lai iegūtu lielāku efektu, olas var apcept ar sīpoliem. Sīpoli arī palīdz palielināt seksuālo aktivitāti, dod ķermenim enerģiju. Turklāt gaļa palielina vīriešu seksuālo spēku, taču nekad nevajadzētu pārēsties.
Ja gaļa ir garlaicīga, ēdiet zivis. Svaiga, labi pagatavota skumbrija, vēžu buljons – tas viss palīdz palielināt dzimumpotenci. Garnējumam - dārzeņi, kuros ir daudz dažādu vitamīnu: bietes jebkurā formā, redīsi, rāceņi, olīvas, burkāni.
Seksuālo aktivitāti palielina jūras veltes. Austeres, rapana, mīdijas pikantā mērcē būs tieši piemērotas. Mērcei apcep sīpolus, pievieno dažus pilienus citrona sulas, seleriju, pētersīļus (šiem augiem ir stimulējoša iedarbība) un tomātus, visu novāra. Ar šo mērci pārlej cepeškrāsnī ceptās austeres.
Starp citu, par tomātiem. Tomāti uzlabo dzimumdziedzeru darbību. Tiesa, lielākais ieguvums vīriešiem no tiem ir, ja tomātus cep cepeškrāsnī vai nodzēš, tas ir, pakļauj termiskai apstrādei. Ne velti temperamentīgie itāļi šādu maisījumu uzskata par daudzu ēdienu pamatu: tomātiem, ķiplokiem, olīveļļu.
Rieksti un sēklas vienmēr ir pa rokai. Tie satur E vitamīnu, kas arī uztur jūs formā. Valrieksti, mandeles, sezama sēklas. Indijā sezama sēklas ieteicams lietot kopā ar medu. Apgrauzdē sezama sēklas un sajauc ar medu. Piemēram, Indijā koriandru izmanto libido palielināšanai. To pievieno dažādiem konditorejas izstrādājumiem.
Visgaršīgākā recepte, ko piedāvā daudzi tautas līdzekļi, ir medus maisījums ar valriekstiem. Sagatavo maisījumu no vienādām daļām medus un sasmalcinātu valriekstu kodolu, ņem 30 minūtes pēc ēšanas 2-3 reizes dienā, 2 tējkarotes 3-4 nedēļas.
Arī dienvidu tautas vīģes izmanto, lai palielinātu potenci. Tas darbojas kā spēku stiprinošs līdzeklis, stimulējot sirds (kas ir ļoti svarīgi), aknu un nieru darbu.
Vēl viena recepte no tautas medicīnas. Priežu riekstu kodolus samaļ, pievienojot ūdeni, un dienā ņem pusi glāzes šī baltā šķidruma.
Starp Aizkaukāzijas tautām dzimumtieksmes palielināšanai izmanto arī raudzētus piena produktus: gatyg, jogurtu. Tēja un kafija ir arī stimulējoši dzērieni. Un Aizkaukāzijā tos gatavo arī, pievienojot dažādas garšvielas: krustnagliņas (starp citu, Ķīnā to izmanto tādiem pašiem mērķiem), ingvera pulveri, safrānu.
Vidusāzijā pistācijas tiek uzskatītas par līdzekli vīriešu spēka palielināšanai un sirds stiprināšanai.
Grieķijā olīveļļa tiek uzskatīta par neaizstājamu līdzekli pret impotenci. Olīveļļa ir bagāta ar taukskābēm un nodrošina dzimumorgānu barošanu un enerģiju.